KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13149356
nr 1314 9356
Tor Hörlin
(1899-1985), Sverige
Oljemålning, Utsikt från Essingen, Signerad. Olja på pannå, 55x65 cm
Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.
måndag 23 mars 2020
kl 18:42:00